Weryfikacja kontrahenta - Jak to zrobić?

Faktoring to nie tylko dodatkowe źródło finansowania, które uwalnia gotówkę zamrożoną w fakturach z odroczonym terminem płatności. Przedsiębiorcy zyskują dostęp do dodatkowych narzędzi, takich jak weryfikacja kontrahentów
2 marca 2020
Weryfikacja kontrahenta - Jak to zrobić?

Już od kilku lat faktoring w Polsce osiąga coraz wyższą pozycję wśród produktów finansowych, oferowanych nie tylko przez banki, ale i inne instytucje finansowe. Rynek finansów przeszedł głębokie zmiany, po których zaczęto dostrzegać potencjał, istniejący w sektorze mikro i małych firm. Dziś instytucje finansowe ochoczo wspierają „małych”, których do niedawna oceniano jako sektor nieopłacalny i ryzykowny. Jednak coraz szybszy przyrost mikro-podmiotów wśród ogólnej liczby przedsiębiorstw w Polsce – a w ślad za tym nasilająca się konkurencja – spowodował, że faktorzy nie tylko uprościli procedury, ale dopasowali swoje oferty do oczekiwań klientów.

Prowadź swój biznes bezpiecznie

Faktoring to nie tylko dodatkowe źródło finansowania, które uwalnia gotówkę zamrożoną w fakturach z odroczonym terminem płatności. Przedsiębiorcy zyskują dostęp do dodatkowych narzędzi, takich jak weryfikacja kontrahentów. Jeszcze przed zawarciem transakcji dokonywana jest ocena płatnika faktury pod kątem jego wiarygodności finansowej. Tak jest m.in. w Monevii, która – wykorzystując nowoczesne technologie – z powodzeniem wspiera finansowo najmniejsze firmy. Weryfikacja płatników pomaga z wyprzedzeniem planować kolejne kroki firmy i unikać nierzetelnych kontrahentów.

Gotówka na Twoim koncie szybciej niż data płatności. Faktoring online - Bez długoterminowym umów korzystasz kiedy chcesz! -->Kliknij i złóż wniosek

Sprzedaż faktur oznacza również monitoring płatności. Faktor we własnym zakresie kontroluje zbliżające się terminy wymagalności i kontaktuje się z płatnikami w celu przypomnienia o zapłacie. Dzisiejszy faktoring to nowoczesny produkt, oferowany przez Internet 24/7, elastycznie dopasowuje się do potrzeb mikro- i małych firm. Oferta Monevii jest szczególna zwłaszcza pod tym względem, że zaopatrzona jest w nowoczesny system oceny ryzyka transakcji. Autorski model scoringowy pozwala szybko i profesjonalnie ocenić wiarygodność finansową dłużnika i wzmacniać jego dyscyplinę płatniczą. A dzięki Platformie Monevia, klient na bieżąco zyskuje informacje o statusie transakcji – nie tylko w postaci raportów, ale i wiadomości email czy sms.

Stała współpraca z faktorem pozwala unikać strat wynikających z braku płynności finansowej, a przy okazji na bieżąco dyscyplinować kontrahentów. Warto dodać, że samodzielne monitorowanie płatności przez firmy może zwiększać ich koszty działalności. A często przedsiębiorcy po prostu nie mają na to czasu, ani doświadczenia. Wsparcie profesjonalnej firmy faktoringowej, która oprócz monitoringu uwalnia gotówkę zamrożoną w fakturach z odroczonym terminem płatności, to doskonały sposób na oszczędność kosztów prowadzenia działalności oraz nieocenione źródło informacji finansowej o kontrahentach, konkurencji czy sytuacji gospodarczej otaczającej przedsiębiorstwo.

Sprawdź swoich kontrahentów w Monevii.

Dzięki prowadzonej przez nas weryfikacji Twoich kontrahentów uzyskujesz informacje pozwalające Ci na uniknięcie strat wynikających ze współpracy z niewypłacalnymi firmami – przy okazji dowiadujesz się czy są oni rzetelni i wiarygodni finansowo. Wystarczy, że podasz NIP swojego kontrahenta i w ciągu kilkunastu minut otrzymasz informację na temat jego kondycji finansowej. Ta usługa jest całkowicie za darmo. Wystarczy, że zaoferujesz do sprzedaży minimum jedną fakturę z odroczonym terminem płatności.


Faktoring dla małych firm- wszystkie opłaty w 1 cenie

Może cię zainteresować również:

--> Ranking faktorów

--> Faktoring dla firm transportowych

--> Faktoring dla małych firm

--> Jak działa faktoring

--> Przykład faktoringu

--> Limit faktoringowy

--> Umowa faktoringu

--> Finansowanie dla firm

--> Mikrofaktoring

5/5 - (3 votes)
Sprawdź jakim Faktorem będzie dla Ciebie Monevia!
NATYCHMIASTOWA gotówka na Twoim koncie
Szybki proces on-line
Wszystko w JEDNEJ opłacie
100% faktury brutto wypłacane
Dowiedz się więcej