Ranking firm faktoringowych – na co zwrócić uwagę w poszukiwaniu idealnego faktora

Dziś faktorzy stają się dla polskich przedsiębiorców coraz ważniejszym partnerem. Ich oferta jest bardzo różnorodna, dzięki czemu daje ogromne możliwości firmom każdej wielkości i z każdej branży. 
9 lipca 2021
Ranking firm faktoringowych – na co zwrócić uwagę w poszukiwaniu idealnego faktora

Faktoring to usługa, która systematycznie zyskuje na popularności. Na rynku pojawia się coraz więcej firm faktoringowych, a konkurencja powoduje podniesienie jakości świadczonych usług. Na czym dokładanie polega faktoring? Jak czytać ranking firm faktoringowych? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej.

Na czym polega faktoring?

Faktoring to usługa świadczona na rzecz przedsiębiorców, którzy mogą w ten sposób pozyskać finansowanie zewnętrzne. Polega na przejęciu wierzytelności wynikającej z faktury przez faktora (firmę faktoringową), który wypłaca przedsiębiorcy kwotę wynikającą z wystawionej przez niego faktury dla kontrahenta. W tym miejscu warto wspomnieć, że faktura, która ma zostać objęta faktoringiem, nie może być przeterminowana.

Korzyści płynące z finansowania działalności za pomocą faktoringu

Jak wspomnieliśmy we wstępie, faktoring staje się coraz popularniejszy, co wynika z korzyści, jakie przynosi przedsiębiorcom. Co należy do nich zaliczyć? 

Przede wszystkim poprawę płynności finansowej, ponieważ dzięki skorzystaniu z oferty faktoringu nie trzeba czekać na zapłatę należności przez kontrahenta, a uzyskane wcześniej środki można wykorzystać na spłatę własnych zobowiązań czy inwestycje. W efekcie faktoring przeciwdziała powstawaniu zatorów płatniczych.

Jakie jeszcze zalety posiada usługa faktoringu? Minimum formalności, co sprawia, że finansowanie poprzez faktoring można uzyskać łatwiej i szybciej niż kredyt bankowy.

Zaletą jest również fakt, że nie ma konieczności określania celu, na jaki zostaną przeznaczone środki uzyskane z faktoringu. 

Co więcej, obecnie wszystkie formalności można załatwić przez Internet, co nie tylko jest wygodne, ale pozwala także oszczędzić czas.

Warto również podkreślić, że najlepsze oferty faktoringu można dopasować do potrzeb przedsiębiorcy, co sprawia, że otrzymuje on odpowiednią wysokość limitu finansowania. W jego ramach nie występują natomiast żadne ograniczenia w ilości czy kwocie faktur finansowanych w ciągu miesiąca.

Gotówka na Twoim koncie szybciej niż data płatności. Faktoring online - Bez długoterminowym umów korzystasz kiedy chcesz! -->Kliknij i złóż wniosek

Jakie są cechy najlepszych firm faktoringowych?

Najlepsze firmy faktoringowe dopasowują ofertę faktoringu do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy. Kluczowa w tym przypadku jest elastyczność oraz podejście do współpracy na zasadach partnerskich. 

W tym miejscu warto również podkreślić, że najlepsze oferty faktoringu wyróżniają nie tylko niskie koszty, ale także przejrzyste zasady oraz jasny cennik opłat. Dzięki temu przedsiębiorca jest w stanie samodzielnie oszacować koszt, jaki będzie musiał ponieść w związku z przedstawieniem faktury firmie faktoringowej. 

Co więcej, wpisując do wyszukiwarki hasło „faktoring najlepsze oferty”, można znaleźć również firmy, które oferują usługi dodatkowe w ramach faktoringu. Może to być między innymi weryfikacja zdolności finansowej płatnika, a także monitoring czy windykacja należności.

Skorzystanie z nich pozwala nie tylko oszczędzić czas na wykonywaniu żmudnych procesów, ale również obniżyć związane z tym koszty.

Szybki faktoring online w Monevii - Faktoring uproszczony złóż wniosek już teraz!

Jak czytać ranking firm faktoringowych – co jest istotne?

Oferty faktoringowe poszczególnych firm na pierwszy rzut oka mogą wydawać się bardzo podobne. W rzeczywistości jednak znacznie się różnią nie tylko pod względem ceny. 

Wynika to z faktu, że w wielu przypadkach oferty faktoringu są dedykowane konkretnym branżom, a co za tym idzie dostosowane do ich specyfiki. Widać to doskonale po przeczytaniu rankingu firm faktoringowych, który jest z reguły tworzony dla oddzielnych grup docelowych.

W trakcie jego weryfikacji istotna jest przede wszystkim cena, jednak należy zauważyć, że dopiero kontakt z daną firmą pozwala poznać szczegółowe warunki oferty, która w większości przypadków wyceniana jest indywidualnie.

Jakie cechy faktoringu widoczne są w rankingu firm faktoringowych?

Ranking firm faktoringowy klasyfikuje podmioty nie tylko pod względem ceny, ale również innych parametrów ofert. W związku z tym widoczne są w nim także maksymalne limity kwotowe, rodzaj faktoringu, czy różnego rodzaju dodatkowe informacje. Przedstawiają one cechy faktoringu, które mogą odnosić się do procesu przyjmowania faktur oraz podejmowania decyzji o finansowaniu, czy wymagań, które musi spełnić przedsiębiorca chcący skorzystać z usługi faktoringowej.

Ranking usług faktoringowych dla małych i średnich przedsiębiorstw

Rosnąca popularność faktoringu sprawia, że coraz więcej przedsiębiorców wpisuje do wyszukiwarki hasło: „faktoring oferty”. W wynikach wyszukiwania pojawiają się rankingi usług faktoringowych, które są dedykowane dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. 

Warto zwrócić uwagę, że oferty faktoringu dla sektora MŚP są bardzo elastyczne, a co za tym idzie dostosowane do potrzeb tego typu przedsiębiorstw. Przykładem może być faktoring online oferowany przez Monevię, w przypadku którego formalności zostały ograniczone do minimum, a sama oferta faktoringu jest „szyta na miarę” potrzeb małych i średnich firm. Co więcej, jest to faktoring online, z którego można korzystać zarówno regularnie, jak i sporadycznie, kiedy tylko wystąpi taka potrzeba. W obu przypadkach cały proces jest bardzo szybki, a przedsiębiorca ma stały dostęp do platformy transakcyjnej.

Ranking usług faktoringowych dla nowych firm

Warto mieć świadomość, że najlepsze firmy faktoringowe oferują swoje usługi również nowym firmom, co niekoniecznie chcą robić banki posiadające w swojej ofercie faktoring.

Ranking usług faktoringowych dla nowych firm przedstawia więc oferty faktoringu dla firm, które dopiero rozpoczynają swoją działalność, a co za tym idzie, potrzebują każdej złotówki w możliwie jak najkrótszym czasie. Pozwala im to rozwinąć działalność, która w początkowym okresie wymaga z reguły znacznych inwestycji.

W tym miejscu warto również wspomnieć, że ranking usług faktoringowych dla nowych firm zawiera informacje o warunkach, jakie musi spełnić przedsiębiorstwo starające się o finansowanie faktoringiem. Najważniejsza jest przejrzystość oferty, łatwy proces oraz dostępność, dzięki której pojawia się szansa na nawiązanie stałej współpracy.

Ranking faktorów – Monevia w czołówce najlepszych faktorów w Polsce

Przeglądając oferty faktoringowe w rankingu faktorów, można zauważyć, że w czołówce znajduje się Monevia. Śmiało możemy stwierdzić, że należymy do grona najlepszych faktorów w Polsce, a co za tym idzie oferowany przez nas faktoring w wielu przypadkach może być najkorzystniejszy. 

Warto również zaznaczyć, że wspomniane rankingi w wielu przypadkach tworzone są przez pośredników finansowych, którzy doskonale znają oferty poszczególnych firm, dzięki czemu potrafią obiektywnie wskazać najlepsze.

Na podstawie miejsca w rankingach oraz opinii innych przedsiębiorców korzystających z faktoringu z całą pewnością można wybrać najlepszego faktora. Następnie pozostaje skontaktowanie się z nim, dzięki czemu będzie można dopasować ofertę do indywidualnych potrzeb.

Podsumowując – przeglądając rankingi firm faktoringowych, zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Między innymi na to, czy firma faktoringowa dopasowuje ofertę faktoringu do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy, ma przejrzyste zasady i jasny cennik opłat oraz czy oferuje dodatkowe usługi, takie jak weryfikacja płatnika czy monitoring i windykację należności.

Ostatecznie jednak skontaktuj się osobiście z wytypowaną firmą. Pozwoli Ci to ustalić indywidualne warunki współpracy. Rozmowa telefoniczna umożliwia również zweryfikowanie, czy pozytywne opinie o faktorze mają odzwierciedlenie w rzeczywistości.Może cię zainteresować również:

--> Faktoring dla firm transportowych

--> Faktoring dla małych firm

--> Finansowanie faktur online

--> Co to jest faktoring

--> Przykład faktoringu

--> Koszt faktoringu

--> Limit faktoringowy

--> Mikrofaktoring

--> Faktoring online

--> Usługa faktoringu

4.4/5 - (11 votes)
Sprawdź jakim Faktorem będzie dla Ciebie Monevia!
NATYCHMIASTOWA gotówka na Twoim koncie
Szybki proces on-line
Wszystko w JEDNEJ opłacie
100% faktury brutto wypłacane
Dowiedz się więcej