Monevia - background Monevia - background

Faktoring od Monevii

Koniec z czekaniem na gotówkę do terminu płatności faktury. Sprawdź naszą ofertę i wybierz faktoring, odpowiedni do Twoich potrzeb!
Wzmacniaj płynność finansową z faktoringiem online!
To doskonałe rozwiązanie dla tych mikro- i małych przedsiębiorstw, którzy:
 • Potrzebują dostępu do bieżącego finansowania, bez zbędnych formalności i długoterminowych umów współpracy
 • Wystawiają miesięcznie od kilku do kilkudziesięciu faktur, także tych o niskich nominałach, już od kilkuset złotych
 • Działają w branży usługowej lub produkcyjnej, gdzie terminy płatności są odraczane w czasie nawet do 90 dni
 • Działają na rynku od dłuższego czasu lub zaledwie od kilku miesięcy, są doświadczonymi przedsiębiorcami lub startupami
 • Z uwagi na niski poziom obrotów nie mogą liczyć na współpracę z bankami lub korzystać z ofert innych instytucji finansowych
 • Szukają źródeł finansowania, alternatywnych wobec tradycyjnych rozwiązań oferowanych przez banki czy inne instytucje finansowe
Ponad 600.000.000 zł
sfinansowanych faktur brutto!
Monevia to zaufany partner dla firm MMSP
z bezpieczną bazą finansową!
Bezpieczny biznes prowadzony w oparciu o nowoczesne narzędzia online, dające komfort korzystania w wygodnym dla siebie momencie 24/7. Procesy biznesowe, prowadzone przez FinTech taki jak Monevia, odbywają się bez zbędnych formalności i bez konieczności odbywania spotkań. Brak tu również długoterminowych umów o współpracy, bo każda faktura to oddzielna transakcja.
 • Samodzielnie zarządzaj własnymi należnościami, Platforma Monevia oferuje na start aż 50.000 zł limitu finansowania, który zawsze możesz podwyższyć w zależności od swoich potrzeb, zupełnie za darmo.
 • Finansuj wszystkie swoje faktury lub tylko wybrane, każdą pojedynczo lub całe pakiety, o nominale już od 700 zł brutto lub 200 euro.
Funkcjonalny kalkulator wielowalutowy indywidualnie wycenia każdą wierzytelność, zaoferowaną do sprzedaży. Cena jest stała i znana od samego początku transakcji. Faktoring od Monevii to możliwość sfinansowania faktur, wystawionych zarówno w złotówkach jak i w euro!
 • Sprzedaj fakturę w EUR i otrzymaj środki w PLN albo odwrotnie.
 • Rozlicz fakturę w różnych walutach – nie wpływamy na formę rozliczeń pomiędzy Tobą a Twoim kontrahentem.
Faktoring bez BIK to brak wymagań dotyczących poziomu obrotów , dokumentów finansowych i zabezpieczeń majątkowych. To bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy dbają o swoją historię kredytową, aby w przyszłości móc nadal korzystać z ofert banków. W przypadku kredytów historia w BIK ma kluczowe znaczenie dla pozytywnej decyzji kredytowej. W Monevii cały proces transakcyjny przebiega zaledwie w ciągu kilku godzin.
Faktoring jawny, z regresem – Monevia oferuje faktoring, w którym przedsiębiorca solidarnie odpowiada za niewypłacalność swoich kontrahentów. Oznacza to, że każda transakcja sprzedaży faktury jest potwierdzana z dłużnikiem (płatnikiem faktury). Po wygenerowaniu transakcji na platformie online, następuje weryfikacja faktury i powiadomienie dłużnika o cesji. Potwierdzana jest zgoda na transakcję oraz data płatności faktury. Celem takiego zawiadomienia jest również poinformowanie dłużnika o tym, że zmienił się wierzyciel i zapłata za fakturę powinna nastąpić na nowe (wskazane na zawiadomieniu) konto bankowe.
 • Obniż koszty pozyskania kapitału poprzez finansowanie faktur wystawionych na sprawdzonych kontrahentów!
Monevia - questions

Nie zwlekaj!

Sprawdź faktoring od Monevii

+48 52 525 77 10