Monevia - background Monevia - background

Faktoring dla firm transportowych od Monevii

Koniec z czekaniem na gotówkę do terminu płatności faktury.
Sprawdź naszą ofertę i wybierz faktoring, odpowiedni do Twoich potrzeb!
Masz dość długich terminów płatności? W branży TSL ich odraczanie to codzienność – doskonale o tym wiemy. Dlatego oferujemy faktoring, który pomoże Ci utrzymać płynność finansową!
 • Szybka gotówka na Twoim koncie, dzięki uproszczonym procedurom online
 • Możliwość indywidualnego parametryzowania okresu finansowania faktury za zlecenie transportowe z uwzględnieniem czasu potrzebnego na spływ oryginałów dokumentów do spedytora
 • Skracasz rotację należności do zaledwie kilku dni, a nawet godzin
 • Pieniądze możesz przeznaczyć na uregulowanie własnych bieżących zobowiązań (np. wynagrodzenia pracowników, raty leasingowe czy rachunki za paliwo) lub rozwijać swoją flotę samochodową
 • karty paliwowe Shell lub LOTOS Biznes w połączeniu z faktoringiem od Monevii to dodatkowe rabaty za paliwo i inne produkty, z których korzystasz na tych stacjach paliwowych
 • Utrwalaj swoją pozycję konkurencyjną, dzięki możliwości dalszego oferowania wydłużonych terminów płatności
 • Bądź pewien swoich partnerów biznesowych, dzięki dodatkowej weryfikacji ich zdolności płatniczej
Więcej Monevia - triangle icon

Szczegółowe informacje dotyczące zasad przetwarzania udostępnionych przez Państwa danych osobowych przez Monevię znajdują się w zakładce DANE I PRYWATNOŚĆ.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad przetwarzania udostępnionych przez Państwa danych osobowych przez Monevię znajdują się w zakładce DANE I PRYWATNOŚĆ.

Utrzymuj płynność finansową swojej firmy na wysokim poziomie!
Faktoring dla transportu to optymalne rozwiązanie dla firm, które:
 • Działają w branży TSL, w której odraczanie terminów płatności za zlecane transporty jest codziennością
 • Chcą uniknąć zatorów płatniczych, które wynikają z braku gotówki na bieżące zobowiązania, np. opłacenie rat leasingu, zapłata za paliwo itp.
 • Odraczają terminy płatności, nawet o 90 dni, aby nie stracić kontrahentów i utrwalić swoją pozycję konkurencyjną
 • Potrzebują elastycznych form finansowania, dopasowanych do bieżących potrzeb, bez zbędnych formalności i tradycyjnej obsługi w tzw. „okienku”
 • Potrzebują gotówki szybko, bez względu na cel jej przeznaczenia
 • Wystawiają faktury zarówno w złotówkach oraz w euro i – w związku z tym – potrzebują elastycznej formy rozliczeń
Ponad 400.000.000 zł
sfinansowanych faktur brutto!
Monevia to zaufany partner dla firm MMSP
z bezpieczną bazą finansową!
Faktoring dla firm transportowych od Monevii to gwarancja stabilnie prowadzonego biznesu. Nowoczesne narzędzie, jakim jest Platforma Monevia, pozwala samodzielnie i elastycznie zarządzać należnościami 24/7, bez zbędnych formalności. Faktoring dla transportu od Monevii wspiera konkurencyjność, pozwala nadal oferować wydłużone terminy płatności bez obawy o utratę płynności finansowej.
 • Elastycznie zarządzaj swoimi należnościami, masz do dyspozycji aż 50 000 złotych limitu finansowania na start.
 • Rozliczaj swoje faktury zarówno w euro jak i złotówkach, sam decydujesz w jakiej walucie chcesz otrzymać przelew
Faktoring dla firm transportowych udostępnia funkcjonalny kalkulator wielowalutowy, który wskazuje ile otrzymasz gotówki za daną fakturę. Cena za sprzedaną należność znana jest od początku transakcji i nie zmienia się. Monevia nie wpływa na formę rozliczeń pomiędzy Tobą a Twoim kontrahentem. Możesz finansować zarówno faktury w euro, jak i w zł.
 • W rozliczaniu transakcji uwzględniamy opóźnienia w spłacie, wynikające np. z czasu przepływu dokumentów pomiędzy załadowcą a przewoźnikiem!
Faktoring bez BIK to swoboda korzystania z zewnętrznego finansowania bez ujawniania zadłużenia w BIK. To atrakcyjna alternatywa dla przedsiębiorców, którym zależy na wzorowej historii kredytowej. Faktoring dla firm transportowych oferowany przez Monevię nie wpływa na rating przedsiębiorcy w oczach banków oraz innych instytucji finansowych. Dodatkowym atutem jest przejrzystość procesu transakcyjnego, który trwa zaledwie kilka godzin (od momentu wygenerowania transakcji do przelewu gotówki na konto klienta).
Faktoring jawny z regresem dla firm transportowych pozwala bezpiecznie prowadzić biznes. Każda transakcja potwierdzana jest z dłużnikiem (płatnikiem faktury). Taka weryfikacja pozwala uniknąć współpracy z nierzetelnymi kontrahentami i uniknąć zatorów płatniczych w przyszłości. Potwierdzana jest zgoda na transakcję oraz data płatności faktury. Celem takiego zawiadomienia jest również poinformowanie dłużnika o tym, że zmienił się wierzyciel i zapłata za fakturę powinna nastąpić na nowe (wskazane na zawiadomieniu) konto bankowe.
 • Sprawdź jak uniknąć nierzetelnych partnerów biznesowych, korzystając z darmowej weryfikacji kontrahenta w Monevii
Monevia - questions

Nie zwlekaj!

Sprawdź faktoring od Monevii

+48 52 525 77 10

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej o tym jak chronimy Twoją prywatność, przeczytaj politykę prywatności.