Faktoring bez BIK
Finansowanie wierzytelności poprzez faktoring bez BIK jest popularnym narzędziem umożliwiającym firmom zachowanie płynności finansowej przy jednoczesnym zapewnieniu kontrahentom korzystnych, wydłużonych terminów płatności za faktury. Wielu przedsiębiorców wciąż jednak wybiera kredyty obrotowe, pomimo dostępnej alternatywy w postaci faktoringu. Zwykle na kredyty decydują się ci, którzy są w stanie sprostać wymaganiom procedur bankowych – w tym pozytywnej historii kredytowej. Z faktoringu z kolei mogą korzystać nawet przedsiębiorstwa posiadające zadłużenie, gdyż procedury faktoringowe nie zawierają skomplikowanych formalności i przedstawiania odrębnych zaświadczeń ZUS/US.
Na czym polega faktoring bez BIK?
Nowoczesny faktoring bez BIK to sposób na pozyskanie dodatkowego, zewnętrznego kapitału dla firmy, bez ujawniania zadłużenia w BIK. To bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy dbają o swoją historię kredytową, aby w przyszłości móc nadal korzystać z ofert banków. W przypadku kredytów bowiem historia w BIK ma kluczowe znaczenie dla pozytywnej decyzji kredytowej. Faktoring, w przeciwieństwie do kredytów, nie wymaga dostarczania dokumentów finansowych ani zabezpieczeń majątkowych, a cały proces transakcyjny przebiega zaledwie w ciągu kilku godzin. W zależności od ryzyka transakcji, faktoring dzielimy na:
- Pełny, bez regresu – faktor w całości przejmuje na siebie ryzyko niewypłacalności dłużnika, wystawca faktury otrzymuje od razu gotówkę i nie martwi się czy i kiedy dłużnik zapłaci. Koszt takiego faktoringu jest jednak wyższy, gdyż zawiera w sobie m.in. składkę ubezpieczeniową faktora.
- Niepełny, z regresem – wystawca faktury solidarnie odpowiada za niewypłacalność swojego kontrahenta. W przypadku braku zapłaty, faktor wraca z wierzytelnością do wystawcy faktury, który z kolei musi zwrócić należność.
- Mieszany – zarówno wystawca faktury jak i faktor odpowiadają za niewypłacalność dłużnika do odpowiedniej kwoty, ustalonej w umowie cesji. Ponadto, w zależności od warunków współpracy pomiędzy kontrahentami, wyróżniamy faktoring cichy (brak zawiadomienia dłużnika o cesji) i jawny (przy każdej transakcji dłużnik informowany jest o cesji i zmianie numeru konta wierzyciela).
Szybki faktoring online - uproszczone procedury bez weryfikacji w BIK -->Kliknij i złóż wniosek
Wybór odpowiedniego wariantu faktoringu bez BIK należy do wystawcy faktury. Zwykle zależy od relacji pomiędzy kontrahentami. Jeśli w umowie współpracy jest zapis o zakazie cesji, sprawdzi się faktoring cichy. Jeśli przedsiębiorca ma stałych odbiorców i nie chce ryzykować utraty płynności finansowej, może wypróbować faktoring pełny.
Czym się różni faktoring od kredytu obrotowego?
Większość polskich firm na co dzień spotyka się ze zjawiskiem zatorów płatniczych i wspiera się zewnętrznym kapitałem, by utrwalać cash flow. Takich źródeł pozyskiwania kapitału jest kilka: kredyty, pożyczki czy właśnie faktoring bez BIK. Jaka jest różnica pomiędzy tymi produktami finansowymi? Zasadniczo bank może odmówić kredytowania młodym przedsiębiorcom bez pozytywnej historii kredytowania lub bez jakiejkolwiek historii a także tym, których bieżąca kwota zadłużenia jest nieakceptowalna do zawarcia kolejnej umowy kredytowej. Przy produktach bankowych stosuje się zwykle skomplikowane procedury, czasochłonne i wymagające fizycznej obecności kredytobiorcy oraz podpisów na dokumentach papierowych. W przypadku kredytów, gdzie ocena ryzyka wskazuje na niepewność spłaty w terminie, banki wymagają dodatkowych zabezpieczeń majątkowych i poręczeń.
Zaletą faktoringu jest przede wszystkim brak weryfikacji przedsiębiorcy w bazie BIK i ujawniania zadłużenia w innych zewnętrznych bazach. Faktoring nie obciążą wyniku finansowego firmy, nie jest wykazywany w bilansie. To dłużnik i jego wiarygodność finansowa jest istotny w procesie transakcyjnym, faktor ocenia jego rzetelność i kondycję płatniczą.
Faktoring bez BIK nie wymaga przedstawiania na jaki cel przeznaczone zostaną środki. To elastyczny produkt finansowy, mający spełniać potrzeby przedsiębiorców zarówno te nagłe, nieplanowane, jak i bieżące związane z prowadzoną działalnością.
Faktoring to też produkt nowoczesny, dostępny on-line 24/7 a zatem nie wymaga przedstawiania skomplikowanej dokumentacji, dodatkowych zaświadczeń i zabezpieczeń majątkowych. Z faktoringu mogą skorzystać nawet start-upy, wchodzące dopiero na rynek i budujące swoją historię działalności
W praktyce faktoring bez BIK to szybkie źródło pozyskania dodatkowego kapitału na bieżącą działalność. Przedsiębiorca bez obawy o utratę płynności finansowej, może nadal oferować swoim kontrahentom wydłużone terminy płatności i tym samym wzmacniać pozytywne relacje biznesowe. Faktoring dostępny jest w wielu wersjach i – jako produkt szyty na miarę - spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.
Czy będąc zadłużonym mogę skorzystać z faktoringu?
Tak, oczywiście! Niepodważalną zaletą faktoringu bez BIK jest fakt, iż można z niego skorzystać, nawet będąc zadłużonym i nie mając wystarczającej zdolności kredytowej do zaciągnięcia kredytu obrotowego. Faktoring wręcz udostępnia gotówkę na pokrycie własnych zobowiązań, przez co zadłużenie maleje a przedsiębiorca buduje swój wizerunek jako rzetelnego partnera. To wiarygodność finansowa płatnika (dłużnika) liczy się w procesie faktoringowym, w przeciwieństwie do procedury kredytowej w banku. Należy pamiętać, że po faktoring sięgają najczęściej ci przedsiębiorcy, którym bank nie jest w stanie pomóc.
Korzystanie z faktoringu niesie za sobą inne korzyści, nie tylko związane z utrwalaniem płynności finansowej. Procedura faktoringowa przewiduje ocenę wiarygodności finansowej kontrahenta. To bardzo ważna informacja, rzutująca na przyszłe relacje i współpracę pomiędzy kontrahentami. Zapobiega m.in. kontaktom z nierzetelnymi kooperantami i chroni biznesy przed upadkiem. Dlaczego warto skorzystać z faktoringu bez BIK?
Profesjonalny faktoring bez BIK to usługa, z której warto korzystać niezależnie od etapu rozwoju firmy. Wśród licznych zalet, warto zwrócić uwagę na:
- szybką i prostą procedurę transakcyjną, on-line, bez weryfikacji w bazie BIK i ujawniania zadłużenia w innych bazach zewnętrznych oraz bez zbędnych formalności
- dowolność wyboru i pełną decyzyjność po stronie przedsiębiorcy co do tego ile, jakie i kiedy sprzedawać faktury (z faktoringu można korzystać stale lub doraźnie, w zależności od potrzeby)
- dostępność finansowania zarówno dla małych przedsiębiorstw, start-upów, jak i dużych i doświadczonych korporacji
- szybkość finansowania pozwala odzyskać gotówkę zamrożoną na wiele tygodni, już w ciągu kilku godzin
- szansę zwiększenia obrotów firmy bez zamrażania własnego kapitału
- funkcjonalność oferty faktoringowej – przedsiębiorca zapewnia sobie dopływ gotówki pozwalającej na realizację kolejnych projektów i bieżące spłacanie własnych zobowiązań,
- możliwość obniżenia kosztów zarządzania swoimi należnościami i skrócenie ich rotacji nawet do kilku dni.
Skorzystaj z faktoringu bez BIK w Monevii!
Jeśli nie korzystałeś jeszcze z faktoringu bez BIK, sprawdź jak to działa z Monevią, która jest najbardziej doświadczonym faktorem, współpracującym z mikro- i małymi przedsiębiorcami. Dostarczamy bezpieczne finansowanie, bo sami dbamy o własny kapitał – od lat prowadzimy zyskowny biznes, w przeciwieństwie do konkurencyjnych instytucji.
Sprawdź faktoring choć raz, sfinansuj pojedynczą fakturę a potem sam zadecydujesz czy kontynuować współpracę. Bez zbędnych formalności, procedury on-line, gotówka na Twoim koncie natychmiast po zaakceptowaniu transakcji na Platformie Monevia.
Może cię zainteresować również:
--> Szybkie finansowanie faktur
--> Ranking firm faktoringowych
--> Faktoring co to jest i jak działa
--> Mikrofaktoring
--> Faktoring online
Wszystko w JEDNEJ opłacie
100% faktury brutto wypłacane