Monevia - background Monevia - background

Faktoring dla firm budowlanych od Monevii

Koniec z czekaniem na gotówkę do terminu płatności faktury! Sprawdź naszą ofertę i wybierz faktoring dostosowany do specyfiki i potrzeb firm budowlanych.
Jeśli jesteś firmą budowlaną, możesz od razu sfinansować swoje faktury
za prace. Pieniądze znajdą się na Twoim koncie natychmiast, bez konieczności czekania
do terminu płatności.
 • Szybka i prosta procedura transakcyjna – online i bez zbędnych formalności.
 • Finansowanie poszczególnych faktur bez cesji globalnej całego kontraktu.
 • Szybka weryfikacja dokumentów transakcyjnych, umów wykonawczych i protokołów odbioru.
 • Akceptujemy podpis kwalifikowany na zgodzie na cesję, co znacząco przyspiesza wypłatę środków.
 • Nie wymagamy przedstawienia dokumentów finansowych, wyciągów oraz zaświadczeń o niezaleganiu, nie weryfikujemy BIK.
 • Zabezpieczenie wekslowe przy limicie powyżej 50 tys. zł.
Podaj poprawny NIP
Podaj poprawny numer telefonu
Więcej Monevia - triangle icon

Szczegółowe informacje dotyczące zasad przetwarzania udostępnionych przez Państwa danych osobowych przez Monevię znajdują się w zakładce DANE I PRYWATNOŚĆ

Szczegółowe informacje dotyczące zasad przetwarzania udostępnionych przez Państwa danych osobowych przez Monevię znajdują się w zakładce DANE I PRYWATNOŚĆ

Wzmacniaj płynność finansową z faktoringiem online dla firm budowlanych!
Faktoring dla firm budowlanych to doskonałe rozwiązanie dla tych, które:
 • Potrzebują dostępu do bieżącego finansowania bez zbędnych formalności i długoterminowych umów współpracy.
 • Wystawiają miesięcznie od kilku do kilkudziesięciu faktur, także tych o niskich nominałach już od kilkuset złotych do nawet 500 tys zł.
 • Działają w branży budowlanej, gdzie terminy płatności są odraczane w czasie nawet do 90 dni.
 • Działają na rynku od dłuższego czasu lub zaledwie od kilku miesięcy, są doświadczonymi przedsiębiorcami lub startupami.
 • Z uwagi na niski poziom obrotów nie mogą liczyć na współpracę z bankami lub korzystać z ofert innych instytucji finansowych.
 • Szukają źródeł finansowania alternatywnych wobec tradycyjnych rozwiązań oferowanych przez banki czy inne instytucje finansowe.
Ponad 1.100.000 zł
sfinansowanych faktur brutto!
Monevia to zaufany partner dla firm MMSP
z bezpieczną bazą finansową!
Bezpieczny biznes prowadzony w oparciu o nowoczesne narzędzia online dające komfort korzystania w wygodnym dla siebie momencie 24/7. Procesy biznesowe prowadzone przez FinTech taki jak Monevia odbywają się bez zbędnych formalności i bez konieczności odbywania spotkań. Brak tu również długoterminowych umów o współpracy, bo każda faktura to oddzielna transakcja.
Elastyczne finansowanie - Platforma Monevia oferuje na start aż 50.000 zł limitu finansowania, który zawsze możesz podwyższyć - nawet do 500.000 zł w zależności od swoich potrzeb i zupełnie za darmo bez prowizji za przyznanie i podwyższenie limitu. Finansuj wszystkie swoje faktury lub tylko wybrane – każdą pojedynczo lub całe pakiety o nominale już od 700 zł brutto lub 200 euro.
Funkcjonalny kalkulator indywidualnie wycenia każdą fakturę zaoferowaną do sprzedaży. Cena transakcji jest stała i znana od samego początku transakcji. Faktoring od Monevii to możliwość sfinansowania faktur wystawionych zarówno w złotówkach jak i w euro! Sprzedaj fakturę w EUR i otrzymaj środki w PLN albo odwrotnie. Rozlicz fakturę w różnych walutach – nie wpływamy na formę rozliczeń pomiędzy Tobą a Twoim kontrahentem.
Faktoring bez BIK to bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy dbają o swoją historię kredytową, aby w przyszłości móc nadal korzystać z ofert banków. W przypadku kredytów historia w BIK ma kluczowe znaczenie dla pozytywnej decyzji kredytowej. W Monevii cały proces transakcyjny przebiega zaledwie w ciągu kilku godzin, to także brak wymagań dotyczących poziomu obrotów, dokumentów finansowych i zabezpieczeń majątkowych.
Faktoring jawny z regresem – Monevia oferuje bezpieczny faktoring, w którym kontrahent a nie wystawca faktury jest zobowiązany do zapłaty. Oznacza to, że każda transakcja sprzedaży faktury jest potwierdzana z dłużnikiem (płatnikiem faktury). Po wygenerowaniu transakcji na platformie online następuje weryfikacja faktury i powiadomienie dłużnika o cesji wierzytelności. Potwierdzana jest zgoda na cesję oraz data płatności faktury i brak potrąceń. Celem takiego zawiadomienia jest również poinformowanie dłużnika o tym, że zmienił się wierzyciel i zapłata za fakturę powinna nastąpić na nowe (wskazane na zawiadomieniu) konto bankowe faktora.
 • Monevia przygotowuje dokumenty dla płatnika i kontaktuje się z nim indywidualnie w sprawie zgody na cesję.
 • Obniż koszty pozyskania kapitału poprzez finansowanie faktur wystawionych na sprawdzonych kontrahentów!
Monevia - questions

Nie zwlekaj!

Sprawdź faktoring od Monevii

+48 52 525 77 10