Zlecenia transportowe z szybkim dostępem do finansowania. Platforma Monevia łączy siły z Platformą Connect Trans!

15 lipca 2020
Zlecenia transportowe z szybkim dostępem do finansowania.  Platforma Monevia łączy siły z Platformą Connect Trans!

Polski fintech mikrofaktoringowy Monevia wdrożył właśnie kolejny duży projekt dla swoich klientów. Połączenie Platformy Monevia z platformą transportową Connect-Trans to oferta dla wszystkich przewoźników, którzy cenią sobie bezpieczne transakcje i korzystne stawki za transport.

To już drugi projekt, wdrożony przez Monevię w pierwszym półroczu 2020. Użytkownicy nowej platformy transportowej uzyskują dostęp do onlinowego finansowania. Wszystko umożliwia pełna integracja obu systemów.

Ogromną satysfakcją jest dla nas tak duża integracja z zewnętrznym systemem operacyjnym. Dla platformy Connect Trans przygotowaliśmy unikalne rozwiązanie produktowe i technologiczne. Z analizowanych przez Connect Trans ofert finansowania tylko Monevia dostarczyła kompleksowe rozwiązanie technologiczne dające klientom platformy transportowej dostęp do finansowania „na klik”. Jednocześnie przyjęte założenia pozwalają Monevii na pełną kontrolę ryzyka klientów i płatników – tak jak to się dzieje w standardowych transakcjach przeprowadzanych bezpośrednio na Platformie Monevia – stwierdza Maciej Drowanowski, Prezes Zarządu Monevia sp. z o.o.

Szybki faktoring online - uproszczone procedury bez weryfikacji w BIK -->Kliknij i złóż wniosek

Monevia to najdłużej działający w Polsce fintech mikrofaktoringowy, specjalizujący się w finansowania należności mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw w 100% online. Spółka już od 5 lat prowadzi zyskowny biznes i posiada stabilną własną bazę finansową. Oferta Spółki odpowiada przede wszystkim na potrzeby mikro- i małych przedsiębiorców, którzy z uwagi na niski poziom obrotów, słabe wyniki finansowe czy brak zabezpieczeń są niechętnie finansowani przez banki komercyjne, czy klasycznych faktorów. Monevia udostępnia gotówkę zamrożoną w formie faktur z odroczonymi terminami płatności – nawet do 90 dni. W tym celu stworzyła autorską i unikalną Platformę Monevia – innowacyjny system, obsługujący należności 24/7.

 

Dzięki udostępnieniu usług faktoringowych bezpośrednio z poziomu platformy transportowej otwiera się nowy rozdział w finansowaniu branży transportowej - informuje Tomasz Gąsiorowski, Dyrektor Handlowy Monevii. Brak abonamentu oraz pośredników w załadunku towarów na platformie Connect Trans gwarantują rzetelne stawki frachtów dla Przewoźników i jednocześnie bezpieczeństwo wypłaty środków przed terminem płatności - tak ważnej do zachowania płynności w branży transportowej. To mocne i oczekiwane wsparcie dla krajowej branży transportowej, wracającej po pandemii do roli jednego z motorów polskiej gospodarki i lidera na europejskim rynku - dodaje Gąsiorowski

Sprawdź kalkulator finansowy dla firmy transportowej od Monevii

Jak działa giełda transportowa?

Polska, z racji położenia w Europie, jest świetnym pomostem pomiędzy Wschodem a Zachodem i idealnym miejscem do budowania centrów dystrybucyjnych dla międzynarodowych spedytorów. Nasz kraj skupia najwięcej przedsiębiorców z branży TSL w Europie, a co za tym idzie – rynek cechuje duża konkurencyjność. Niestety walka o klienta wiąże się z ciągłym obniżaniem marży oraz wydłużaniem terminów płatności.

Platforma Connect Trans powstała jako alternatywa do obecnej sytuacji w branży transportowej – rozbudowany sektor pośredników sprawiający, że stawki dla przewoźników są zaniżane oraz abonamenty za dostęp do zleceń, a po stronie załadowców za dostęp do firm przewozowych. Connect Trans gwarantuje brak pośredników oraz zapewnia darmową aplikację mobilną do podejmowania zleceń w oparciu o geolokalizację. Przewoźnicy, oprócz szybkiego dostępu do załadunków, mogą również szybko uzyskać pieniądze za transport – bez czekania do terminu płatności.

Transport (lądowy, morski, lotniczy itd.) w ciągu ostatniej dekady przeszedł ogromną metamorfozę, która przekształciła go w nowoczesny system przemieszczania osób i rzeczy, angażując przy tym różne procesy logistyczne - od ubezpieczeń po magazynowanie. Takim czynnikiem, świadczącym o rozwoju technologicznym w świecie transportu są powstające internetowe giełdy transportowe. Są to platformy elektronicznej wymiany informacji pomiędzy przewoźnikami, a spedytorami. Świetnie ułatwiają komunikację i przyspieszają realizację transakcji. O ile kiedyś potrzeba było dni, aby pozyskać zlecenie – obecnie to trwa zaledwie kilka minut, a ofert na takiej giełdzie jest cała masa. Wystarczy wyszukać lub zamieścić ładunek/pojazd, skontaktować się z kontrahentem i zawrzeć umowę na usługę. Cała operacja to zaledwie kilka kliknięć na komputerze czy w telefonie komórkowym. Część giełd transportowych wymaga zainstalowania specjalnego oprogramowania i opłacenia stosownego abonamentu. Inne udostępnione są za darmo.

Wykorzystanie giełdy transportowej redukuje puste przewozy, optymalizuje wykorzystanie przestrzeni ładunkowej, pozwala na doładunek i pozyskiwanie dodatkowych zleceń transportowych, a co za tym idzie zmniejsza koszty świadczenia usług oraz dodatkowy zarobek. A co najważniejsze – zasięg jest ogólnoświatowy i umożliwia rozliczenia w różnych walutach.

Platforma Connect Trans to rewolucja w transporcie. Dziś bowiem smartfon w rękach przewoźnika to narzędzie dające nieocenione dotąd korzyści w postaci kontroli i prostoty obsługi zleceń. Przewoźnik widzi tylko zlecenia bezpośrednio od firm załadowczych, z pominięciem łańcucha pośredników i firm spedycyjnych, dzięki czemu staramy się̨ wyeliminować zaniżenie stawek. Tu liczy się̨ prostota i uczciwość́ - stwierdza Michał Kowalczyk, Prezes Zarządu Connect Trans Solutions sp. z o.o.

Chcesz wiedzieć więcej jak działa faktoring dla firm transportowych w połączeniu z giełdą transportową? Sprawdź TUTAJ


Może cię zainteresować również:

--> Ranking firm faktoringowych

--> Faktoring dla transportu

--> Faktoring dla MSP

--> Co to jest faktoring

--> Przykład faktoringu

--> Limit faktoringowy

--> Umowa faktoringu

--> Finansowanie firmy

5/5 - (2 votes)
Sprawdź jakim Faktorem będzie dla Ciebie Monevia!
NATYCHMIASTOWA gotówka na Twoim koncie
Szybki proces on-line
Wszystko w JEDNEJ opłacie
100% faktury brutto wypłacane
Dowiedz się więcej