Faktoring w euro dla mikro i małych przedsiębiorców

24 czerwca 2020
Faktoring w euro dla mikro i małych przedsiębiorców

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność na terenie całej Europy, często rozliczają się w europejskiej walucie zamiast w rodzimej.  Dotyczy to szczególnie branży transportowej, gdzie Euro jest bardzo wygodną formą rozliczania – nawet dla polskich przewoźników. Przyjęcie wspólnej waluty do rozliczeń pomaga w zarządzaniu należnościami – zwłaszcza gdy w Euro reguluje się również inne zobowiązania, np. opłaty drogowe, karty paliwowe itp. Ważne jest również to, że wspólna waluta przyjęta w rozliczeniach z kontrahentami pomaga ograniczyć koszty związane z różnicami kursowymi.

Faktoring w euro

Wśród ofert firm faktoringowych w Polsce, nie wszystkie udostępniają możliwość finansowania faktur w euro. Monevia to pierwsza spółka mikrofaktoringowa, która wprowadziła finansowanie w euro i ma w tym bardzo duże doświadczenie. Od samego początku w swojej ofercie ujęła potrzeby klientów, którzy rozliczają się w różnych walutach, nie tylko w złotówkach. Przez lata procedury transakcyjne były dostosowywane do klientów, dzięki czemu każdy z nich jest obsługiwany zgodnie z jego indywidualnymi potrzebami.

Szybki faktoring online - uproszczone procedury bez weryfikacji w BIK -->Kliknij i złóż wniosek

Platforma Monevia umożliwia sfinansowanie należności już od 200 euro brutto, w czasie od 7 do 90 dni przed datą płatności faktury. Dokonanie transakcji wiąże się z koniecznością wygenerowania umowy przelewu wierzytelności. Przelew za fakturę nastąpi na wskazany w umowie rachunek bankowy, natychmiast po jej potwierdzeniu u dłużnika.

Ważne jest również to, w jakiej walucie taka faktura zostanie potem spłacona na konto faktora. Regulowanie faktur wystawionych w euro i sfinansowanych w Monevii możliwe jest w kilku konfiguracjach:

  • zarówno w euro jak i w złotówkach
  • tylko w euro
  • tylko w złotówkach

Elastyczność procesu transakcyjnego umożliwia dopasowanie się do warunków współpracy, ustalonych pomiędzy wystawcą a płatnikiem faktury. Ponadto procedury transakcyjne, stosowane w Monevii, przewidują również przepisy odnoszące się do polskiej rachunkowości, a zwłaszcza do ustawy o Split Payment (lub inaczej: metodzie podzielonej płatności MPP) gdzie wiadomo, że VAT na fakturach zawsze wyrażony jest w złotówkach.

To nie Monevia, a wzajemne relacje klient-dłużnik wpływają na to, w jakiej walucie należność zostanie potem  spłacona do Monevii. W tym ujęciu zwłaszcza widoczna jest funkcjonalność Platformy Monevia, która zawsze dopasowuje się do potrzeb klientów, pozostawiając im pełną swobodę w decydowaniu kiedy i jakie faktury finansować.

Kto może skorzystać z faktoringu w euro?

Monevia oferuje faktoring dla mikro i małym przedsiębiorców, bez względu na branżę czy staż na rynku, a zwłaszcza dla tych firm, które:

  • potrzebują dostępu do bieżącego finansowania, bez zbędnych formalności i długoterminowych umów współpracy
  • wystawiają miesięcznie od kilku do kilkudziesięciu faktur, także tych o niskich nominałach, już od kilkuset złotych
  • działają w branży usługowej lub produkcyjnej, gdzie terminy płatności są odraczane w czasie nawet do 90 dni
  • działają na rynku od dłuższego czasu lub zaledwie od kilku miesięcy, są doświadczonymi przedsiębiorcami lub startupami
  • z uwagi na niski poziom obrotów nie mogą liczyć na współpracę z bankami lub korzystać z ofert innych instytucji finansowych
  • szukają źródeł finansowania, alternatywnych wobec tradycyjnych rozwiązań oferowanych przez banki czy inne instytucje finansowe

faktoring dla małych firm i mikrofirm

Może cię zainteresować również:

--> Szybkie finansowanie faktur

--> Ranking firm faktoringowych

--> Faktoring co to jest i jak działa

--> Przykład faktoringu

--> Ile kosztuje faktoring

--> Limit faktoringowy

--> Mikrofaktoring

--> Finansowanie dla firmy

--> Faktoring online

--> Usługa faktoringu

5/5 - (6 votes)
Sprawdź jakim Faktorem będzie dla Ciebie Monevia!
NATYCHMIASTOWA gotówka na Twoim koncie
Szybki proces on-line
Wszystko w JEDNEJ opłacie
100% faktury brutto wypłacane
Dowiedz się więcej