Kolejne ułatwienia w mikrofaktoringu

25 stycznia 2023
Kolejne ułatwienia w mikrofaktoringu

Mikrofaktoring pomaga poprawiać płynność finansową. Dzięki nowoczesnym technologiom znacząco skraca zaangażowanie wystawcy faktury w otrzymaniu zapłaty.

O tym, ze płynność finansowa w firmach jest kluczowa nie trzeba chyba przekonywać. Historia pokazuje, że na rynku wygrywają nie te firmy, które mają zyski ale te, które są w stanie utrzymać płynność finansową na wysokim poziomie. Im trudniejsze gospodarczo czasy, tym bardziej liczy się umiejętność generowania gotówki i jej szybkiego rotowania.

Właściciele małych firm chcąc być bardziej konkurencyjni decydują się na wydłużanie partnerom handlowym terminów płatności. Są branże, gdzie czterdziestodniowy, a nawet sześćdziesięciodniowy termin płatności nie jest niczym niezwykłym. Handel, czy transport borykają się z wyzwaniem wyjątkowo długich terminów płatności. Prowadzenie firmy w takich warunkach nie jest łatwe. Wystarczy bowiem wyobrazić sobie, że przez dwa miesiące nie otrzymujemy zapłaty, a sami – jako przedsiębiorcy – musimy ponosić koszty. Trzeba bowiem zapłacić np. raty leasingowe za sprzęt, wynajem biura lub ponieść koszty wynagrodzeń pracowników. Gdy takich wydatków jest sporo, a liczba faktur z odroczonym terminem płatności też rośnie, utrzymanie płynności finansowej może być nie lada wyzwaniem.Przedsiębiorcy ratują się jak mogą korzystając z kredytów obrotowych, pożyczek krótkoterminowych lub po prostu przeznaczają na pokrycie wydatków swoje oszczędności. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się mikrofaktoring. To usługa, której zasada działania jest bardzo prosta. Przedsiębiorca wystawiający fakturę, przekazuje ją nie tylko swojemu kontrahentowi, ale jednocześnie firmie mikrofaktoringowej. Ta wypłaca pieniądze z faktury wystawcy od razu po potwierdzeniu faktury u dłużnika, sama odzyskując należność od tego dłużnika w terminie zapłaty wskazanym na fakturze. W zamian pobiera niewielką prowizję. Nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiają, że cały proces zajmuje dziś kilka chwil. Dzięki elektronicznej weryfikacji obu partnerów biznesowych, pieniądze do wystawcy faktury mogą być przekazane bardzo szybko.

"Operatorzy mikrofaktoringowi to dziś bardzo nowocześnie działające firmy. Technologie pomagają bardzo szybko weryfikować wiarygodność przedsiębiorcy i kontrahenta. Chodzi o to, by pieniądze mogły dotrzeć do wystawcy bardzo szybko, a cały proces był bezpieczny" – tłumaczy Grażyna Śliż – Starszy Specjalista ds. Sprzedaży z firmy Monevia, specjalizującej się w mikrofaktoringu, lidera w segmencie finansowania faktur

Co znamienne, skorzystanie z firmy mikrofaktoringowej zwiększa też pewność otrzymania środków. Jak to możliwe? Właśnie poprzez weryfikację przeprowadzaną przez mikrofaktora przy każdej transakcji. Warto wiedzieć, że weryfikacja dokonywana jest online, bez angażowania którejkolwiek ze stron transakcji, wystarczające są podstawowe dane z faktury! Samą umowę sprzedaży faktury można podpisać oczywiście zdalnie.

Firmy mikrofaktoringowe idą już dziś nawet krok dalej. Firma wystawiająca faktury z długim terminem płatności nie musi już nawet sama przekazywać dokumentu do firmy mikrofaktoringowej. Technologia pozwala na to by cała transakcja doszła do skutku, gdy to dłużnik przekazuje fakturę, a nie wystawca. Przedsiębiorcy wystawiającemu fakturę wystarczy tylko wejście na platformę transakcyjną i śledzenie jakie dokumenty zostały przekazane do zatwierdzenia transakcji, a także oczekiwanie na gotówkę. Takie zaawansowane rozwiązania, bazujące na współpracy pomiędzy wystawcą faktury a odbiorcą i faktorem też oferuje fintech Monevia.

faktoring dla małych firm i mikrofirm

Może cię zainteresować również:

--> Finansowanie faktur online

--> Ranking firm faktoringowych

--> Co to jest faktoring

--> Przykład faktoringu

--> Koszt faktoringu

--> Limit faktoringowy

--> Mikrofaktoring

--> Finansowanie firmy

--> Faktoring online

--> Usługa faktoringu

5/5 - (2 votes)
Sprawdź jakim Faktorem będzie dla Ciebie Monevia!
NATYCHMIASTOWA gotówka na Twoim koncie
Szybki proces on-line
Wszystko w JEDNEJ opłacie
100% faktury brutto wypłacane
Dowiedz się więcej