JAKIE KORZYŚCI MOŻE ZAOFEROWAĆ WSPÓŁPRACA W ZAKRESIE FAKTORINGU ONLINE?

14 kwietnia 2021
JAKIE KORZYŚCI MOŻE ZAOFEROWAĆ WSPÓŁPRACA W ZAKRESIE FAKTORINGU ONLINE?

Faktoring jest usługą finansową, która już dawno wyszła z ram tradycyjnej obsługi makro-podmiotów w tzw. okienku. Dziś oferowany jest każdemu podmiotowi gospodarczemu, niezależnie od wielkości, czy stażu na rynku. Formalności związane z pozyskaniem finansowania ograniczone zostały do niezbędnego minimum, w zasadzie bez konieczności wychodzenia z domu. Cały proces transakcyjny odbywa się on-line, a gotówkę można pozyskać w ciągu 24h, a czasem szybciej.

Faktoring online jest bardzo wygodnym źródłem pozyskania kapitału, gdyż przedsiębiorca korzysta z niego tylko wtedy, gdy tego potrzebuje. Nie ma tu przewidzianych długoterminowych umów ramowych, ani zobowiązań do wieloletniej współpracy. Korzyści faktoringu online wynikają m.in. z jego elastyczności, bo sprawdza się on w każdej branży – zwłaszcza tam, gdzie przedsiębiorca nie ma czasu na formalności. Warto zauważyć, że automatyzacja procesów obsługi – zwłaszcza intuicyjność, mobilność i bezpieczeństwo transakcji – to podstawa dla firm faktoringowych, m.in. takich jak Monevia. Tu optymalizacja kosztów ma bardzo istotne znaczenie, gdyż przekłada się bezpośrednio na cenę usługi. Wiadomo, że cena ma wpływ na decyzję klienta a to kolejna korzyść, wynikająca z faktoringu. Stosowanie nowoczesnych technologii pozwala ograniczać koszty działalności do niezbędnego minimum, przy jednoczesnej możliwości dynamicznego zwiększania skali działania.

Gotówka na Twoim koncie szybciej niż data płatności. Faktoring online - Bez długoterminowym umów korzystasz kiedy chcesz! -->Kliknij i złóż wniosek

Faktoring online to rozwiązanie, z którego można skorzystać nawet jednorazowo, posiadając jednocześnie dostęp do platformy transakcyjnej przez cały okres współpracy – niezależnie od tego czy sprzedaż faktur jest stała, czy okazjonalna. Takie rozwiązanie umożliwia m.in Platforma Monevia. Dostęp tu jest bezpłatny przez cały okres współpracy, system działa 24/7, a mimo to zachowane jest indywidualne podejście do potrzeb każdego klienta. Transakcje on-line umożliwiają klientom szybko i samodzielnie decydować o tym, w jaki sposób zarządzać firmową gotówką. Platforma Monevia niczego nie narzuca, a wręcz pozostawia pełną swobodę decyzyjną: „korzystam, kiedy chcę”.Patrząc przez pryzmat obecnego rozwoju gospodarczego, elastyczność i dostępność faktoringu online w znaczny sposób ułatwia zachowanie płynności i możliwości skutecznego konkurowania, nawet w starciu z większymi podmiotami na rynku. Korzyści wynikające z faktoringu nie ograniczają się jedynie do przyśpieszenia obrotu gotówki.

Klienci, dzięki ścisłej współpracy w zakresie faktoringu, otrzymują dodatkowe narzędzia pozwalające na prowadzenie swojego biznesu bezpiecznie – czyli tzw. pakiet usług dodatkowych z zakresu zarządzania wierzytelnościami, co w dzisiejszych realiach jest dla nich dużą wartością dodaną.

Weryfikacja zdolności finansowej płatnika – doświadczenie faktorów oraz wiedza pozyskiwana z różnych źródeł, pozwalają wcześnie wychwycić pojawiające się problemy i w porę ostrzec firmę przed realizacją transakcji z budzącym wątpliwości kontrahentem. Takie informacje pozwalają uniknąć strat w przyszłości, wynikających ze współpracy z niewypłacalnymi firmami, a przy okazji badają czy są oni wypłacalni i wiarygodni finansowo. Jest to szczególnie istotne na początku współpracy z nowym kontrahentem, kiedy firma nie jest w stanie ocenić kondycji i moralności płatniczej potencjalnego klienta.

Monitoring należności to świetny sposób na zdyscyplinowanie spóźnialskich płatników. Faktor we własnym zakresie kontroluje zbliżające się terminy wymagalności i kontaktuje się z płatnikami w celu przypomnienia o zapłacie. Często mali przedsiębiorcy nie mają na to ani czasu, ani doświadczenia.

Windykacja należności to długofalowy i kosztowny proces, w którym doświadczenie odgrywa dużą rolę. Przejęcie tej funkcji przez faktora pozwala nie tylko ograniczyć koszty obsługi, ale i podtrzymać dobre relacje i zasady współpracy między kontrahentami.

Warto wzmocnić korzyści wynikające z faktoringu, finansując faktury wystawione na sprawdzonych kontrahentów. Faktor wyceni wówczas transakcję na korzystniejszych warunkach, a pozytywna współpraca wpłynie na ogólne warunki finansowania w przyszłości. Faktoring nie obciąża wyniku finansowego firmy i w wielu wypadkach stanowi lepszą alternatywę niż kredyty bankowe. Ma to ogromne znaczenie w przypadku, gdy dla każdego przedsiębiorcy najważniejsze są rozwój i utrwalanie pozycji konkurencyjnej.

Może cię zainteresować również:

--> Szybkie finansowanie faktur

--> Ranking firm faktoringowych

--> Faktoring co to jest i jak działa

--> Przykład faktoringu

--> Ile kosztuje faktoring

--> Limit faktoringowy

--> Mikrofaktoring

--> Finansowanie dla firmy

--> Faktoring online

--> Usługa faktoringu

5/5 - (7 votes)
Sprawdź jakim Faktorem będzie dla Ciebie Monevia!
NATYCHMIASTOWA gotówka na Twoim koncie
Szybki proces on-line
Wszystko w JEDNEJ opłacie
100% faktury brutto wypłacane
Dowiedz się więcej