Mobile czas przyspieszyć! Czyli efektywne rozwiązania finansowe dla przewoźników

Nie jest tajemnicą, że specyfiką branży transportowej jest wystawianie faktur z odroczonym terminem płatności, nawet do 90 dni. W ślad za tym powstaje zobowiązanie podatkowe, które często musi [...]
15 lutego 2017
Mobile czas przyspieszyć! Czyli efektywne rozwiązania finansowe dla przewoźników

Nie jest tajemnicą, że specyfiką branży transportowej jest wystawianie faktur z odroczonym terminem płatności, nawet do 90 dni. W ślad za tym powstaje zobowiązanie podatkowe, które często musi być opłacone zanim wpłynie zapłata od kontrahenta.

Co zrobić w takiej sytuacji, aby zachować płynność finansową? Skąd wziąć środki na spłatę raty leasingowej czy inwestycje? Na rynku finansowym dostępnych jest kilka ofert skierowanych do przewoźników.

Sprawdź kalkulator finansowy dla firmy transportowej od Monevii

Faktoring dla firm transportowych

Mikrofaktoring polega na sprzedaży faktur (zwykle o niskich nominałach, wystawianych przez mikro i małe przedsiębiorstwa) firmom faktoringowym lub bankom. Z chwilą zapadnięcia wymagalności dokumentu księgowego, zapłata od kontrahenta następuje na konto nowego wierzyciela - czyli banku lub faktora. Instytucje te chętnie wykupują wierzytelności, zwłaszcza gdy wystawione są na wiarygodnych kontrahentów. Transakcja odbywa się z korzyścią dla obu stron: mikroprzedsiębiorca otrzymuje gotówkę nawet w dniu wystawienia faktury, a instytucja finansująca - określony w umowie procent. Mikrofaktoring, w odróżnieniu od typowego faktoringu, pozbawiony jest takich wymagań jak: minimalne obroty, wyłączenia dla branż, określona liczba odbiorców (kontrahentów) - dlatego wydaje się być doskonałym rozwiązaniem dla branży transportowej. Należy jednak pamiętać, że sprzedać można jedynie faktury niewymagalne, czyli takie których termin płatności jeszcze nie minął.

Jeszcze prostszym rozwiązaniem jest sprzedaż faktur przez Internet

Inteligentne platformy wykupu wierzytelności (takie jak monevia.pl) to dość młode rozwiązanie na polskim rynku, choć odpowiedzialne za nie firmy posiadają bogate doświadczenie w finansach. Tego typu rozwiązanie dotyczy zwłaszcza sprzedaży tych faktur, gdzie termin płatności przypada za 30, 60 a nawet 90 dni. Jednak w odróżnieniu od innych ofert finansowych cały proces sprzedaży odbywa się on-line, w świecie wirtualnym. Wierzytelności można sprzedawać dosłownie za pomocą kilku kliknięć na telefonie komórkowym, o każdej porze i z każdego miejsca na świecie - wystarczy dostęp do Internetu. Przelew gotówki za fakturę następuje zaraz po zatwierdzeniu transakcji. Nie trzeba podpisywać długoterminowych umów, a formalności związane z transakcją, ograniczono do minimum. Jest to doskonałe rozwiązanie dla firm transportowych oraz przewoźników, którzy chcą zachować płynność finansową i przeciwdziałać zatorom płatniczym, bez wychodzenia z kabiny ciężarówki.

Może cię zainteresować również:

--> Ranking faktorów

--> Faktoring dla firmy transportowej

--> Faktoring dla małej firmy

--> Jak działa faktoring

--> Przykłady faktoringu

--> Limit faktoringowy

--> Umowa faktoringu

--> Finansowanie firm

--> Mikrofaktoring

5/5 - (4 votes)
Sprawdź jakim Faktorem będzie dla Ciebie Monevia!
NATYCHMIASTOWA gotówka na Twoim koncie
Szybki proces on-line
Wszystko w JEDNEJ opłacie
100% faktury brutto wypłacane
Dowiedz się więcej