|
|
Faktoring online nowoczesnym sposobem finansowania firm nie tylko w dobie pandemii
faktoring online monevia

Faktoring online nowoczesnym sposobem finansowania firm nie tylko w dobie pandemii

Share on print
Share on email
[heart_this]

Kolejny miesiąc przyszło polskim podmiotom gospodarczym działać w warunkach kompletnie innych, niż do niedawna. Pandemia koronawirusa wywołała nieodwracalne skutki dla niektórych branż, ale przede wszystkim zmieniła funkcjonowanie firm pod kątem organizacyjnym. Dziś głównym wyzwaniem dla wszystkich przedsiębiorców jest zapewnienie ciągłości biznesu bez wychodzenia z domu i utrzymanie płynności. W takich warunkach z pomocą przychodzi technologia i dostępne możliwości finansowania online. Wręcz całe oferty sprzedażowe dostosowywane są do nowych okoliczności przy użyciu nowoczesnych technologii.

Faktoring jest usługą finansową, która już dawno wyszła z ram tradycyjnej obsługi podmiotów w tzw. okienku. Dziś oferowany on jest praktycznie każdemu podmiotowi gospodarczemu, niezależnie od wielkości, czy stażu na rynku o ile wystawia faktury VAT z odroczonym terminem płatności. Formalności związane z pozyskaniem finansowania ograniczone zostały do niezbędnego minimum, w zasadzie bez konieczności wychodzenia z domu. Cały proces transakcyjny został bowiem przeniesiony do środowiska on-line, a gotówkę można pozyskać w ciągu 24h, a czasem szybciej.

Faktoring online jest bardzo wygodnym źródłem pozyskiwania kapitału, gdyż przedsiębiorca korzysta z niego zawsze wtedy, gdy tego potrzebuje. Nie ma tu długoterminowych umów wiążących klienta z daną instytucją finansową, ani żadnych innych zobowiązań do stałej współpracy. Nie występują tu też zobowiązania do przeprowadzania określonego poziomu obrotów czy rzeczowe zabezpieczania transakcji. Nie trzeba też na ogół przedkładać sprawozdań finansowych, wyciągów bankowych i zaświadczeń! Elastyczność tej usługi sprawdza się praktycznie w każdej branży, ale zwłaszcza tam gdzie przedsiębiorca nie ma czasu na zbędne formalności, wypisywanie wniosków i kompletowania dokumentacji oraz czekanie na decyzję

Warto zauważyć, że automatyzacja procesów obsługi – zwłaszcza intuicyjność, mobilność i bezpieczeństwo transakcji – to podstawa dla firm faktoringowych on-line, m.in. takich jak Monevia. Dlatego też zwykło się je nazywać FinTechami. Są to instytucje finansowe zbudowane na podstawie synergii branży finansowej i IT. Wykorzystując nowoczesne technologie, FinTech nie potrzebuje dużego zaplecza obsługi, dzięki czemu ogranicza swoje koszty działalności do niezbędnego minimum, przy jednoczesnej możliwości dynamicznego zwiększania skali działania.

Faktoring on-line to rozwiązanie, z którego można skorzystać nawet jednorazowo posiadając jednocześnie dostęp do platformy transakcyjnej przez cały okres współpracy – niezależnie od tego czy sprzedaż faktur jest ciągła, czy okazjonalna. Takie rozwiązanie umożliwia m.in Platforma Monevia. Dostęp tu jest bezpłatny przez cały okres współpracy, system działa 24/7, a mimo to zachowane jest indywidualne podejście do potrzeb każdego klienta.

Patrząc przez pryzmat obecnego rozwoju gospodarczego, elastyczność i dostępność faktoringu on-line w znaczny sposób ułatwia zachowanie płynności i możliwości skutecznego konkurowania, nawet w starciu z większymi podmiotami na rynku. Transakcje on-line umożliwiają klientom szybko i samodzielnie decydować o tym, w jaki sposób zarządzać firmową gotówką. Platforma Monevia niczego nie narzuca, a wręcz pozostawia pełną swobodę decyzyjną: „korzystam, kiedy chcę, sam decyduję kiedy, ile i które faktury sprzedaję”. Faktoring on-line ma ogromne znaczenie w ograniczaniu czasu uzyskania finansowania, dlatego jest w wielu przypadkach lepszą alternatywą niż kredyty bankowe, czy faktoring tradycyjny. Przeniesienie transakcji do świata on-line umożliwiło skrócenie obsługi do zaledwie kilku godzin. Jest to szczególnie istotne, gdy przedsiębiorca potrzebuje pilnie środków by zachować płynność bądź skorzystać z okazji na rozwój lub utrwalania pozycji konkurencyjnej na rynku. Bez wątpienia każdy przedsiębiorca przyzna, że w obecnych warunkach gospodarczych „czas to pieniądz a płynność jest królem”.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp