5 powodów, dla których faktoring to dobre rozwiązanie dla wszystkich firm

Z roku na rok popularność faktoringu rośnie. Polscy przedsiębiorcy przestali traktować usługi faktorów jako ciekawostkę, a wzrost liczby klientów pokazuje, że taka forma finansowania jest [...]
12 kwietnia 2019
5 powodów, dla których faktoring to dobre rozwiązanie dla wszystkich firm

Z roku na rok popularność faktoringu rośnie. Polscy przedsiębiorcy przestali traktować usługi faktorów jako ciekawostkę, a wzrost liczby klientów pokazuje, że taka forma finansowania jest niezwykle skuteczna. Co sprawia, że sięgają po takie rozwiązanie?

Finansowa niezależność

Podstawą prawidłowego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa jest finansowa niezależność. Być albo nie być firmy nie powinno zależeć od tego, czy klient rozliczy się z nami na czas, w przeciwnym wypadku od problemów finansowych dzieli nas jedna błędna decyzja. Jeżeli nasze faktury wystawiane są z odroczonymi płatnościami, można je sprzedać firmie faktoringowej. Dzięki temu nie będziemy musieli ryzykować utratą przepływu pieniędzy, a nasz biznesowy partner rozliczy się już z faktorem.

Szybki faktoring online. Bez długoterminowym umów korzystasz kiedy chcesz!. Uproszczone procedury.  -->Kliknij i złóż wniosek

Bezpieczeństwo transakcji

Każdy przedsiębiorca chciałby robić interesy tylko ze sprawdzonymi kontrahentami. Niestety, rzeczywistość jest brutalna i nie każda firma dba o uczciwe rozwiązywanie biznesowych kwestii. Jeśli korzystamy z usług faktora, możemy prześwietlić przyszłego partnera, jeszcze zanim przystąpimy do podpisania umowy. Zawczasu dowiemy się, czy jest wiarygodny pod względem finansowym. Bo solidni współpracownicy to klucz do sukcesu.

Wzrost konkurencyjności

Co zrobić, by przyciągnąć klientów? Z pewnością pomoże w tym atrakcyjna oferta. Wydłużając kontrahentom terminy płatności, pozwalamy im na więcej swobody. Tym samym część faktur możemy odsprzedać faktorowi, zapewniając sobie środki do prawidłowego funkcjonowania.

Alternatywa dla kredytów

Przez wiele lat kredyty były głównym sposobem na zapewnienie firmie dodatkowych środków finansowych. I chociaż pożyczka sprawia, że wskaźnik płynności finansowej rośnie, to jest to wkład tymczasowy, który podlega zwrotowi w przyszłości. Czasem na przeszkodzie mogą stanąć również formalności – duże wymagania względem mniejszych firm eliminują możliwość kredytowania. Faktoring to szybki dostęp do pieniędzy, które dotychczas były zamrożone. Przy czym nie musimy obawiać się dodatkowym zadłużeniem.

Dowolność w zarządzaniu fakturami

Dowolność w zarządzaniu sprzedawanymi fakturami czyni usługę faktoringu niezwykle elastyczną. To my, jako klienci decydujemy o tym, które wierzytelności chcemy odsprzedać. Nie jesteśmy przy tym zobowiązani do stałego przekazywania faktur na sprzedaż – decydujemy się na to w sytuacji, w której jest to dla nas najkorzystniejsze. W dodatku wystawione zobowiązania mogą dotyczyć nawet niewielkich sum (minimalna kwota to 700 zł). Sprzedaży podlegają również faktury w obcych walutach.

Faktoring dla małych firm- wszystkie opłaty w 1 cenie

Może cię zainteresować również:

--> Ranking faktorów

--> Faktoring dla firm transportowych

--> Faktoring dla małych firm

--> Jak działa faktoring

--> Przykład faktoringu

--> Limit faktoringowy

--> Umowa faktoringu

--> Finansowanie dla firm

--> Mikrofaktoring

5/5 - (5 votes)
Sprawdź jakim Faktorem będzie dla Ciebie Monevia!
NATYCHMIASTOWA gotówka na Twoim koncie
Szybki proces on-line
Wszystko w JEDNEJ opłacie
100% faktury brutto wypłacane
Dowiedz się więcej