Faktoring tradycyjny czy faktoring od Monevii?

Czym różni się faktoring oferowany w Monevii od faktoringu tradycyjnego i jakie ograniczenia ma faktoring tradycyjny?
29 listopada 2019
Faktoring tradycyjny czy faktoring od Monevii?

Mikro i małe firmy coraz częściej korzystają z możliwości szybkiego dostępu do finansowania, jaką stwarza sprzedaż faktur przed datą wymagalności. Nasze doświadczenia wskazują, że to rozwiązanie – ze względu na swoje zalety – wyprzedza swoją popularnością nie tylko kredyty czy pożyczki, ale i faktoring tradycyjnie oferowany przez duże instytucje finansowe, takie jak np. banki.

Czym różni się faktoring oferowany w Monevii od faktoringu tradycyjnego?

Jakie ograniczenia ma faktoring tradycyjny?

W faktoringu oferowanym w sposób tradycyjny przedsiębiorcy muszą spełnić kilka podstawowych warunków. Z jednej strony umożliwia to wynegocjowanie satysfakcjonujących warunków współpracy, ale z drugiej ma sporo ograniczeń. Głównym ograniczeniem jest brak swobody wyboru kiedy i jakie faktury finansować. Przedsiębiorca z góry musi zadeklarować miesięcznie wartość finansowania lub kontrahenta, na którego będzie wystawiał faktury i następnie je finansował.

Szybki faktoring online - uproszczone procedury bez weryfikacji w BIK -->Kliknij i złóż wniosek

W faktoringu tradycyjnym decyzja o współpracy uzależniona jest od wyniku weryfikacji płynności finansowej klienta (wystawcy faktury), wielkości jego obrotów i stanu zobowiązań, a nie kondycji finansowej dłużnika (płatnika faktury).

Dużą niedogodnością w faktoringu tradycyjnym jest też to, że faktoringowi podlegają najczęściej całe pakiety należności przyszłych. Dlatego przedsiębiorca jest zobowiązany do sprzedawania faktur przez określony w umowie czas (wypowiedzenie umowy przed czasem wiąże się zwykle z naliczeniem dodatkowych opłat, kar itp.).

Przedsiębiorca, decydując się na faktoring tradycyjny, musi także osiągać określony poziom obrotów lub przychodów (np. od 1 mln do kilku mln rocznie), a wysokość finansowania zwykle oscyluje na poziomie 80-90% wartości należności.

Jakie zalety ma faktoring od Monevii?

Tworząc w Monevii ofertę faktoringu dla przedsiębiorców, chcieliśmy znieść ograniczenia, jakie zawiera zazwyczaj faktoring tradycyjny.

U nas przedsiębiorca sam decyduje, kiedy i jakie faktury sprzedawać. Przy ocenie ryzyka potencjalnej współpracy podstawową wartością dla Monevii jest kondycja finansowa płatnika faktury, a nie jej wystawcy.

Brak konieczności podpisywania długoterminowej umowy współpracy pozwala sprzedawać zarówno pojedyncze faktury, jak i całe pakiety. Każda faktura to oddzielna transakcja. Jest to ogromna zaleta dla tych przedsiębiorców, którzy cenią sobie samodzielność w podejmowaniu decyzji i elastyczność we współpracy.

Najistotniejsze jest jednak to, że przedsiębiorcy wypłacane jest 100% ceny za fakturę od razu, bez żadnych zaliczek. Przelew na konto następuje natychmiast po zaakceptowaniu transakcji, a o postępach w procesie obsługi informują klientów nie tylko specjaliści w biurze obsługi, ale również automatyczne raporty publikowane na Platformie Monevia, SMS-y txt, maile itd.

Faktoring online w Monevii to przede wszystkim nowoczesne źródło finansowania, gdzie formalności ograniczone są do niezbędnego minimum. Wszystkie procesy obsługi możliwe są online, a nie w tzw. „okienku” – obecność tu nie jest obowiązkowa.

W Monevii to klienci decydują, jak długo chcą korzystać z faktoringu. Mogą sprzedawać swoje faktury ciągle – przeznaczając gotówkę np. na dalszy rozwój – lub doraźnie, gdy występują przejściowe problemy z płynnością finansową.

Współpraca jest darmowa przez cały czas, a Platforma Monevia dostępna jest 24/7 z dowolnego komputera czy urządzenia mobilnego. Nowoczesny system obsługi w Monevii pozwala korzystać z finansowania o każdej porze dnia i z każdego miejsca na Ziemi. To szczególnie istotne dla tych przedsiębiorców, którzy są mobilni i bez obawy korzystają z nowoczesnych platform finansowych.

Transparentność transakcji w Monevii to przewaga na tle konkurencji, bo koszt finansowania jest znany klientom od samego początku i jest on niezmienny. Nie stosujemy ukrytych opłat i innych haczyków oznaczonych gwiazdką.

Cenną informacją dla klientów jest również fakt, że sprzedaż faktur wystawionych na płatników z dobrą kondycją finansową wpływa pozytywnie na ogólne warunki finansowania i dalszą współpracę. Pomaga ograniczać koszty działalności i dopasować się do wymagań kontrahentów, dla których odroczone terminy płatności są często podstawowym warunkiem nawiązania relacji handlowych.

Faktoring od Monevii – poznaj naszą ofertę

Sprzedaż należności do Monevii to doskonała alternatywa dla innych ofert finansowania działalności gospodarczych, bo udostępnia gotówkę nawet już w ciągu kilku godzin. To produkt finansowy, który rozumie potrzeby współczesnych przedsiębiorców. Daje im elastyczne warunki współpracy, umożliwia płynność finansową i zwiększa bezpieczeństwo przyszłych transakcji.

Jeśli do tej pory oferta faktoringu tradycyjnego wydawała Ci się zbyt restrykcyjna, zachęcamy do zapoznania się z warunkami faktoringu od Monevii.


Faktoring dla małych firm- wszystkie opłaty w 1 cenie

Może cię zainteresować również:

--> Ranking faktorów

--> Faktoring dla firm transportowych

--> Faktoring dla małych firm

--> Jak działa faktoring

--> Przykład faktoringu

--> Limit faktoringowy

--> Umowa faktoringu

--> Finansowanie dla firm

--> Mikrofaktoring

5/5 - (3 votes)
Sprawdź jakim Faktorem będzie dla Ciebie Monevia!
NATYCHMIASTOWA gotówka na Twoim koncie
Szybki proces on-line
Wszystko w JEDNEJ opłacie
100% faktury brutto wypłacane
Dowiedz się więcej