Faktoring dla firm jednoosobowych

31 marca 2022
Faktoring dla firm jednoosobowych

Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i szukasz rozwiązania trzymającego Twoje finanse w ryzach, to przeczytaj o faktoringu dla firm jednoosobowych. Sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie.

Co to jest faktoring dla firm jednoosobowych

Sprzedajesz towary lub świadczysz usługi, wystawiasz faktury i natychmiast otrzymujesz za nie gotówkę. Wraz z rozwojem Twojej firmy naturalnie rośnie kapitał obrotowy. To wizja idealnego świata, prawda? Codzienność przedsiębiorcy wygląda nieco inaczej. Najczęściej to właśnie w fakturach z odroczonym terminem płatności masz zamrożone pieniądze.

Bez odzyskanych w terminie należności nie zapłacisz za surowce  – już nie mówiąc o dalszych inwestycjach w rozwój działalności. Bez szybkiej zapłaty za towar, dostawca nie zaoferuje Ci rabatów, ani korzystnych warunków współpracy. Utrzymanie płynności finansowej to spore wyzwanie, zwłaszcza jeśli Twoja firma jest nowa.

Alternatywą na rozładowanie zatorów płatniczych jest faktoring dla firm jednoosobowych lub inaczej finansowanie faktur.

Faktoring to inaczej wymiana faktur sprzedażowych na gotówkę. Sprzedajesz firmie faktoringowej wystawione przez siebie faktury z odroczonym terminem płatności (nawet do 120 dni), a ona wypłaca Ci środki nawet tego samego dnia.

Faktoring skraca czas oczekiwania na pieniądze i dodatkowo przyspiesza rozwój Twojej firmy.

Gotówka na Twoim koncie szybciej niż data płatności. Faktoring online - Bez długoterminowym umów korzystasz kiedy chcesz! -->Kliknij i złóż wniosek


Kto może skorzystać z faktoringu dla firm jednoosobowych?

Faktoring sprawdza się w każdej branży, może pomóc zarówno firmom z wieloletnim stażem na rynku jak i tzw. start-upom. To sam przedsiębiorca decyduje kiedy i w jakim zakresie chce skorzystać z faktoringu, gdyż jest to rozwiązanie bardzo elastyczne w zależności od  potrzeb podmiotów gospodarczych.

Są branże, np. w transporcie, gdzie odraczanie terminów płatności na fakturach jest standardem. Tu faktoring jest doskonałą alternatywą jako dodatkowe źródło utrzymania płynności finansowej.

Tego rodzaju usługa dobrze się sprawdzi również w młodych firmach, dopiero rozwijających się. Brak długoletniej historii działalności lub niskie obroty często są powodem, dla którego banki nie są w stanie zaproponować odpowiedniej oferty finansowania. Z pomocą przychodzi tu faktoring, dla którego większe znaczenie w ocenie transakcji ma wiarygodność finansowa płatnika faktury, niż samego wystawcy.Jak działa faktoring dla firm jednoosobowych?

Najczęściej spotykanym faktoringiem  jest faktoring jawny lub tzw. faktoring z regresem.

W przypadku faktoringu jawnego oznacza to, że każda transakcja sprzedaży faktury jest potwierdzona z dłużnikiem (płatnikiem faktury).

Natomiast, gdy mówimy o faktoringu z regresem, to oznacza, że w przypadku braku uregulowania faktury przez płatnika, firma faktoringowa (faktor) ma prawo zwrócić się do Ciebie o zwrot  należności. Dzieje się tak, ponieważ w tym rodzaju faktoringu ryzyko niewypłacalności Twojego kontrahenta pozostaje na Tobie (przedsiębiorcy). Nie przechodzi ono na faktora.

Faktoring ma przede wszystkim za zadanie skrócić rotację pieniądza zamrożonego w fakturach z odroczonym terminem płatności. Niezależnie od wybranego typu, jego rolą jest szybszy spływ należności na długo przed zapłatą. W praktyce działa to tak, że po wygenerowaniu transakcji na platformie online, następuje weryfikacja faktury. Potwierdzana jest zgoda na transakcję oraz data płatności faktury z płatnikiem. Zgoda poprzedzona jest oczywiście zawiadomieniem płatnika o cesji. Następnie przelewana gotówka na konto wystawcy (pomniejszona o prowizję).

Każdy faktor w ramach współpracy przyznaje tzw. limit faktoringowy, który oznacza na jaką wartość w danym momencie klient może sfinansować faktur łącznie.

Korzystając z faktoringu jesteś w stanie na bieżąco regulować własne zobowiązania, inwestować w rozwój firmy i nadal utrzymywać wydłużone terminy na fakturach, by utrwalać dobre relacje z kontrahentami.

W Monevii finansujemy 100% faktury brutto, bez żadnych zaliczek! Oznacza to, że gotówkę z faktury (pomniejszoną o jednorazową prowizję) wypłacamy natychmiast po zaakceptowaniu transakcji na Platformie Monevii, bez długoterminowych umów współpracy – korzystasz kiedy chcesz. Nie weryfikujemy również zdolności kredytowej w BIK – faktoring to nie kredyt.

Korzyści z faktoringu dla firm jednoosobowych

Z pewnością nie ma szybszego sposobu na utrzymanie dodatniego przepływu gotówki niż faktoring. Idealny świat, w którym klienci płacą od razu, nie istnieje. Faktoring więc wydaje się słusznym rozwiązaniem.

Pieniądze znajdują się na Twoim koncie bankowym znacznie szybciej, co zmniejsza prawdopodobieństwo, że Twojej firmie zabraknie gotówki na rozwój. A jeśli Twoja firma odracza spłatę należności nawet oo 3 m-ce, faktor będzie w stanie sfinansować je wszystkie na raz.

Korzyścią z faktoringu dla firm jednoosobowych jest również lepsze planowanie finansów. Wiesz dokładnie, kiedy pieniądze wpłyną na Twoje konto, a zatem możesz podejmować decyzje odpowiednie do bieżącego cash flow w firmie.

Faktoring to nie tylko zamiana faktur na gotówkę. To również ocena wiarygodności finansowej Twoich kontrahentów. Dzięki temu wiesz więcej o ich moralności płatniczej i czy rzetelnie wywiązują się ze swoich zobowiązań.

Jak skorzystać z faktoringu dla firm jednoosobowych od Monevii?

Wystarczy, że wykonasz trzy kroki:

Wzmacniaj płynność finansową z faktoringiem online dla jednoosobowych firm! U nas masz szybką i prostą procedurę transakcyjną – online i bez zbędnych formalności.

Szybki faktoring online w Monevii - Faktoring uproszczony złóż wniosek już teraz!

Może cię zainteresować również:

--> Finansowanie faktur online

--> Ranking firm faktoringowych

--> Co to jest faktoring

--> Przykład faktoringu

--> Koszt faktoringu

--> Limit faktoringowy

--> Mikrofaktoring

--> Finansowanie firmy

--> Faktoring online

--> Usługa faktoringu

5/5 - (9 votes)
Sprawdź jakim Faktorem będzie dla Ciebie Monevia!
NATYCHMIASTOWA gotówka na Twoim koncie
Szybki proces on-line
Wszystko w JEDNEJ opłacie
100% faktury brutto wypłacane
Dowiedz się więcej